HAKKINDA

AfyonNews olrak yayın hayatına başlayan, 19.11.2022 tarihinde AfyonlkarahisarHaber adını alan sitemiz; Afyonkarahisar’la ilgili -günlük siyaset ve ideoloji dışı- yazı, makale, köşe yazısı, araştırma-inceleme yazısı, şiir, resim, fotoğraf, video, sunu vb. çalışmaların yayınlandığı, internet üzerinden yayın yapan; asla ticari bir kaygısı ve amacı olmayan bir platformdur.

Sitemizde yayınlanan eserlerin kaynağı belirtilir. Yayınlanan bir eserde, telif hakkı olduğunu ya da izin alınmadan yayınlandığını düşünüyorsanız ve talep ediyorsanız lütfen hemen bize telefon ya da e-posta ile ulaşınız, gereğini yapalım ve gereksiz evrak-hukuki işlerle uğraşmayalım. NOT: Bu platformda paylaşılan, yayınlanan yazılardaki görüşler, yazarını ve kaynağını bağlar. Yazıları, makaleleri bu platformda paylaşıyor olmamız, sözkonusu yazı veya makaledeki tüm fikirlere katılıyoruz anlamında olamaz. Burada, harici linklerden paylaştığımız yazıların hukuki sorumluluğu, yazan kişiyi bağlar. AfyonNews’te paylaşılan ve yayınlanan yazıların daha önce hukuki olarak sorun teşkil etmeyecek olanlarından seçilmeye çalışılmaktadır.

 

AfyonkarahisarHaber’e KÜNYE sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

17 Ocak 2019’da, Afyonkarahisar’ın kültür, sanat, tarih, folklor, edebiyat, anı, makale ve fotoğraf-video platformu olarak internet ortamında www.afyonnews.com adresinden yayına başlayan AfyonNews, güncel ve farklı içerikleriyle kısa sürede günde yüzlerce ziyaretçiye ulaştı.

İdris ÖZEK editörlüğünde yayına başlayan sitemiz, yine Editörümüzün hazırladığı yeni logoyla yayın hayatına devam edecek.

 

LOGOMUZ:

Editörümüz İdris Özek tarafından tasarlanan ve silüet kullanılarak hazırlanan logomuzda, Afyonkarahisar’ımızı sembolize eden ve marka olan, kültürel ve tarihi 7 önemli değerimiz bulunuyor.

 

LOGOMUZUN ANLATTIKLARI?..

1- Büyük bölümü Afyonkarahisar sınırları içinde yer alan ve M.Ö. 3000’li yıllardan Frig Vadisi.

2- Afyonkarahisar ilinin binlerce yıllık tarihinde yer alan ve tarihten bu yana şehrimize ismini veren Haşhaş (Opium-Afyon).

3- İstiklal Savaşımızda önemli bir yer tutan Büyük Taarruz’un ve sonrasında kurtuluşun sembol anıtı olan Kocatepe Anıtı.

4- Şehrimize ismini veren sembol volkanik yapı, Karahisar Kalesi

5- Afyonkarahisar’ımızın, Kurtuluş Savaşımızın, özgürlük mücadelemizin ve bağımsızlığımızın sembol anıtı Utku Anıtı.

6- Tarihi camiler, türbeler ve evliyalar diyarı Afyonkarahisar’ımız…

7- Mevleviliğin ikinci merkezi, Afyonkarahisar Sultan Divani Mevlevihanesi.

Not: AfyonkarahisarHaber logosunun ve logoda bulunan silüet tasarımın kullanım hakları İdris ÖZEK’e aittir. Kaynak belirtilmek koşuluyla kullanılabilir.