LOGOMUZ

17 Ocak 2019’da, Afyonkarahisar’ın kültür, sanat, tarih, folklor, edebiyat, anı, makale ve fotoğraf-video platformu olarak internet ortamında www.afyonnews.com adresinden yayına başlayan AfyonNews, 19.11.2022 itibariyle Afyonkarahisarhaber adını almış güncel ve farklı içerikleriyle kısa sürede günde yüzlerce ziyaretçiye ulaşmıştır.

İdris ÖZEK editörlüğünde yayına başlayan sitemiz, yine Editörümüzün hazırladığı yeni logoyla yayın hayatına devam edecek.

 

İŞTE LOGOMUZ:

Editörümüz İdris Özek tarafından tasarlanan ve silüet kullanılarak hazırlanan logomuzda, Afyonkarahisar’ımızı sembolize eden ve marka olan, kültürel ve tarihi 7 önemli değerimiz bulunuyor.

 

LOGOMUZUN ANLATTIKLARI?..

1- Büyük bölümü Afyonkarahisar sınırları içinde yer alan ve M.Ö. 3000’li yıllardan Frig Vadisi.

2- Afyonkarahisar ilinin binlerce yıllık tarihinde yer alan ve tarihten bu yana şehrimize ismini veren Haşhaş (Opium-Afyon).

3- İstiklal Savaşımızda önemli bir yer tutan Büyük Taarruz’un ve sonrasında kurtuluşun sembol anıtı olan Kocatepe Anıtı.

4- Şehrimize ismini veren sembol volkanik yapı, Karahisar Kalesi

5- Afyonkarahisar’ımızın, Kurtuluş Savaşımızın, özgürlük mücadelemizin ve bağımsızlığımızın sembol anıtı Utku Anıtı.

6- Tarihi camiler, türbeler ve evliyalar diyarı Afyonkarahisar’ımız…

7- Mevleviliğin ikinci merkezi, Afyonkarahisar Sultan Divani Mevlevihanesi.

 

Not: AfyonkarahisarHaber logosunun ve logoda bulunan silüet tasarımın kullanım hakları İdris ÖZEK’e aittir. Kaynak belirtilmek koşuluyla kullanılabilir.