Borusan Quartet, 11 Haziran’da Afyon’da konser verecek

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) organizasyonunda Borusan Quartet, 11 Haziran 2022 günü saat 20’de Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Atatürk Kongre Merkezi’nde halka açık konser verecek.

Konsere Merhum Asım Kocabıyık’ın kızı Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Hamedi’nin de gelmesi bekleniyor.

Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdikleri turnelerle de dikkat çeken Borusan Quartet, Büyük Taarruz’un 100. Yılına özel Afyonkarahisar’da konser verecek. AFSAYAD tarafından organize edilen Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından desteklenen Borusan Quartet konseri, 11 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 20’de Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

KONSERE ASIM KOCABIYIK’IN KIZININDA KATILMASI BEKLENİYOR
Aslen Afyonkarahisarlı olan, Borusan Holding’in kurucusu merhum Asım Kocabıyık’ın kızı Zeynep Hamedi ve eşi Mehmet Hamedi’nin de katılması bekleniyor. Öte yandan konsere Asım Kocabıyık’ın doğduğu Tazlar Köyü’nden de katılım sağlanacak.

PEK ÇOK ÜLKEDE KONSER VERDİLER
Avusturya, Almanya, Fransa, İrlanda, İtalya, Cezayir, Hollanda, Sırbistan, Katar, Beyaz Rusya, Portekiz, Ürdün, İsviçre, Tanzanya, Yunanistan, ABD, Barbados, Japonya, St. Vincent ve Grenadinler, Slovenya, İngiltere gibi ülkelerde konserler veren Borusan Quartet, Türkiyeli bestecilerinin önemli bir yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip olması ile dikkat çekiyor.