AKÜSAD, 10 Haziran’da ilk konserini veriyor

İlk temellerinin 2008 yılında Söz Yazarı/Şair Rüştü OKYAR tarafından katıldığı AKÜSAD (Afyonkarahisar Kültür ve Sanat Derneği) kurulduğu günden bu yana Türk Kültür ve Sanatına özellikle de Musikisine önemli katkılar sağlayarak başta Afyonkarahisar ili olmak üzere birçok müzikal etkinliklere imza atmıştır. 2022 yılı Şubat ayında, yüksek bir katılım ile AKÜSAD çatısı altında oluşturulan Türk Sanat Müziği Topluluğu bu alanda önemli bir boşluğu doldurulmuş her meslek gurubundan mûsiki severleri Amatör rûhla bir araya getirmiş, liyakat sahibi kadrosu, akademik yaklaşımı ile bölgenin ve Afyonkarahisar ilinin fiziki en büyük ve en kapsamlı topluluğu olma özelliğini elde etmiştir.

 

AKÜSAD Türk Sanat Müziği Topluluğu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu paydaşlığında, Vet. Hekim Aziz Hıdır TOKER Genel koordinatörlüğünde, Genel Sanat Yönetmeni Doç. Yıldırım AKTAŞ Şefliğinde güçlü kurumsal yapısı ile her Salı günü 19.00-21.00 arasında AKÜ Rıza Çerçel Kültür Merkezinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Topluluk yaklaşık 4 aydır disiplinli ve özverili çalışmalarının sonucunda hazırlamış olduğu ilk konserini 10 Haziran 2022 CUMA günü saat 20.30’da Afyon Kocatepe Üniversitesi ANS. Kampüsü Atatürk Kongre Merkezinde verecektir. İlimiz sanatçıları ve Kültür Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği korosu ses sanatçısı Benek BİLGE’nin konuk sanatçı olarak katılacağı konsere ayrıca, Onur konuğu
olarak Hasan BİLGE, Konuk Bestekâr olarak da Hasan Cemil ŞENSEVER iştirak edeceklerdir. Gerçek bir mûsiki ziyafeti olacak olan konser, halk’a açık ve ücretsiz yapılacaktır.