50 yıllık ahşap ustasına devlet teşekkürü

2. Küçük Sanayi Sitesi’nde faaliyet yürüten 50 yıllık ahşap ustası İlyas Özbay’ı ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Özbay’ı ortaya çıkardığı her biri adeta sanat eseri olan ahşap ürünleri için tebrik etti.

Vali Mustafa Tutulmaz, mobilya işi ile uğraşan esnafları ziyaret ederek, hayırlı işler diledi. Afyonkarahisar’daki camilerin minberlerini, mihraplarını, mahfillerini yapan 50 yıllık ahşap ustası İlyas Özbay’ı ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Özbay’dan mesleği hakkında bilgiler aldı.

Asırlık usta İlyas Özbay’ın ortaya çıkardığı eserlerini inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz, Özbay’dan ahşap eserlerin yapım aşamalarını dinledi. Kullanılan makine ve ekipmanları da inceleyen Vali Tutulmaz, ahşap ustası İlyas Özbay’ı ortaya çıkardığı her biri adeta sanat eseri olan ahşap ürünleri için tebrik etti. Özbay tarafından üretilen özel masa da Vali Tutulmaz’a ve davetlilere ikramda bulunuldu.


Ahşabı detaylı işçilikle süsleyen İlyas Özbay da nazik ziyareti için Vali Mustafa Tutulmaz’a teşekkür ederek, Vali Tutulmaz’a 3 boyutlu resminin yer aldığı tablo hediye etti.


2. Küçük Sanayi Sitesi’nde mobilya işi ile uğraşan diğer esnafları da ziyaret eden ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Tutulmaz, esnafa hayırlı işler dileyerek kazançlarının bereketli olması temennisinde bulundu.

12.04.2019