Ethem Tem Fotoğraf Yarışması, 100. Yıla özel olacak

4. ETHEM TEM FOTOĞRAF YARIŞMASI 100. YILA ÖZEL OLACAK

Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesi iş birliğinde düzenlenecek Atatürk’ün Kocatepe’de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem Fotoğraf Yarışması bu yıl Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılına özel etkinliklerle yapılacak.

Yarışma öncesi Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Başkanlığında Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş, Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz ve dernek yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan ADD Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz ise desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

“TÜM FOTOĞRAF SANATÇILARINI YARIŞMAYA DAVET EDİYORUZ”

Atatürk’ün Kocatepe’de çekilen fotoğrafının tüm dünya tarafından bilindiğini söyleyen ADD Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz, yarışmadaki eserleri tüm Türkiye’ye tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

ADD Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kocatepe’deki ölümsüz duruşunu görüntüleyen fotoğrafçısı Ethem TEM adına vurgu yapılarak farkındalık oluşturmak adına yarışmayı bu yıl 100’ncü yıla özel 4. kez düzenliyoruz. Özellikle Afyonkarahisar’ın ve ülkemizin keşfedilmemiş, görüntülenmemiş ve bilinmeyen güzelliklerinin gün yüzüne çıkarılması için fotoğraf severleri yarışmaya davet ediyoruz” dedi.

“TARİHSEL DOKUYU GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

Zeybek Başkan, yarışmanın bu yıl 100. Yıla özel etkinlikler kapsamında düzenleneceğini söyledi. İlimizin tanıtımını ve özellikle Afyonkarahisar’ın gizli kalmış tarihsel dokusunun gün yüzüne çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Başkanımız, “Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi iş birliğinde yapılacak yarışmamızı Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun katkılarıyla düzenleyeceğiz. Yarışmamızda Atatürk’ün Kocatepe’de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem’i dördüncü kez anacağız. Seçici kurul 20 Ağustos 2022 tarihinde toplanacak. Dereceye giren eserleri 23 Ağustos 2022 Salı günü kamuoyuna açıklayacağız. Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde Afyonkarahisar’ın kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 27 Ağustos Cumartesi günü düzenleyeceğimiz sergiyle görücüye çıkacak eserler için aynı gün ödül töreni düzenleyeceğiz” diye konuştu.

ETHEM TEM FOTOĞRAF YARIŞMASI’NDA ÖDÜL YAĞMURU

Yarışma hakkında bilgi veren Başkanımız Mehmet Zeybek son olarak,  “Yarışmada birinciye 4 Bin TL, ikinciye 3 Bin TL, üçüncüye 2 bin TL, Ethem TEM Yüzüncü Yıl Özel Ödülüne ise 5 Bin TL ödül verirken 25 kişiye de 350’şer lira sergileme ücreti vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle katkılarından dolayı Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanımız Veli Cengiz olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyor, tüm sanatseverlerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi. Yarışmaya katılmak isteyenler 15 Ağustos 2022 saat 23:00’e kadar https://tfsf.org.tr/ adresinden online başvuru yapabilecekler.