EMITT “En Etkin Tanıtım Ödülü” Afyonkarahisar’ın

Kadim şehir Afyonkarahisar’ımızın tarihi ve kültürel değerlerini, gastronomisini tanıtmak için Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) açılan standımız ödüle layık görüldü. Afyonkarahisar standı, “En Etkin Tanıtım” ödülünü aldı.

İstanbul’da gerçekleştirilen 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı olan EMİTT 2022’inin Fuar Jürisi tarafından yapılan değerlendirmede Afyonkarahisar standı, “En Etkin Tanıtım Standı” seçildi. Bu yıl ziyaretçilerine 25. kez kapılarını açan, binlerce katılımcısı ve on binlerce ziyaretçisi ile dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak kabul edilen EMITT Fuarı’nda Afyonkarahisar Belediyesi standı yoğun ilgi gördü. Fuar Jürisi tarafından değerlendirmede Afyon standı, ‘En Etkin Tanıtım standı’ ödülüne layık görüldü. Kadim şehir Afyonkarahisar’ı İstanbul’a sunmayı, kentin kültürü, turizmini, geleneklerini, değer ve birikimini, mutfak kültürünü ve sağlık turizmini fuar ziyaretçilerine tanıtma hedefi ile kurulan standımıza layık görülen ödül, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz İhsan Akar tarafından alındı.

Müdürümüz İhsan Akar, en başarılı stant çalışması kategorisinde belirleyici Jürinin 4 ayrı alandaki puanlama sistemine göre; ‘En iyi organize edilen, en fazla ziyaretçi çeken, görsellik açısından en fazla ilgi çeken ve folklorik zenginlikleri en iyi teşhir eden stant çalışması’ alanında Afyon olarak ödül almanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Akar ödülü layık gören fuar yönetimi ve tertip komitesine, Afyonkarahisarlı vatandaşlarımız adına teşekkür ederek, ” Afyonkarahisar’ımızın zengin tarihi ve kültürünü, turizmini, örf, adet ve geleneklerini, folklorik değer ve zenginliklerini, yöresel ve tescilli yemeklerini İstanbul’a taşıdık. Fuarın ilk gününden itibaren standımıza yoğun bir ilgi var, memnunuz. Emeği geçen bütün ekip arkadaşlarımıza çabalarından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.