Ünlü oyuncular Afyon yemeklerine hayran kaldı!..

Pandemiden sonra yeni sezona Şifa Niyetine, Plastik Aşklar ve Ahududu’dan sonra sahne Yosi Mizrahi ve Şebnem Özinal’ın oynadıkları Seninle Evlenir miyim? Oyunu oldu.

Oyun öncesinde şehri gezen ünlü oyuncular Kadın Kültür Evini ve Gastronomi Konağına giderek bilgi aldılar. Aforia Termal Otelde kalan Yosi Mizrahi ve Şebnem Özinal termal havuza girmekten geri kalmadılar.

TED Afyon Koleji sahnesinde tiyatro izleyicisiyle buluşan Seninle Evlenir Miyim? Tam not aldı. Daha önce Ömer Mazi’nin organizasyonuyla 3 kez Afyon gelen Yosi Mizrahi, oyun sonrası hayranları ile tek tek fotoğraf çektirerek sohbet etti. İki kişilik komedi oyununda evlilik öncesi ve sonrasında bir çiftin arasında yaşananları komik bir dille anlattılar. Oyun sonrası uzun süre alkışlanan sanatçılar defalarca selamlayarak karşılık verdiler. Yosi Mizrahi, “Afyon’a son geldiğimden 3 ay sonra Pandemi başladı. Umarım bundan sonrada bizimle birlikte giderler ve artık normal hayatımıza döneriz” dedi.

Oyun sonrası Hatice Ceylan’ın verdiği çiçekten sonra Afyonkarahisar Maraşal Kadın Kültürevi sorumlusu Dr. Gülsüm Ateş Doğan, Yosi Mizrahi’ye ve Şebnem Özinal’a yaptıkları ürünlerden hediye ettiler. Yosi Mizrahi, “Bugün oyun öncesi Kadın Kültür Evini ziyaret ettik. Yapılan çalışmaları dinledik. Afyon Valisi Gökmen Çiçek’e böyle harika bir çalışma yaptığı için teşekkür ediyorum. Sadece bununla kalınmamış kooperatif kurulmuş ve birde Albikere.com ile Türkiye’nin her yerine ulaşılmasını sağlamış. Gerçekten tebrik ederim” dedi.

Sıradaki oyun
18 Aralık Cumartesi günü yine TED Afyon Koleji sahnesi yılın en iyi komedi ödülü seçilmiş, Etekler ve Pantolonlar adlı oyunla devam edecek. Sinema, Dizi ve Tiyatronun üç başarılı kadın oyuncusu olan Nurseli İdiz, Nergis Kumbasar ve Kimya Gökçe Aytaç’ın oynadıkları oyuna ev sahipliği yapacak. Yeni yıl ile birlikte Ocak Şubat ve Mart ayında 6 oyun daha Afyon’a gelecek diyen Ömer Mazi, “Yeni sürprizlerimize hazır olun. Afyon’un bir tiyatro şehri olması için elimizden geleni yapıyoruz. Her sezon ortalama 16 oyunla Anadoluda en fazla tiyatro oynanan şehirlerden biri haline geldik” dedi.

Afyon yemeklerine hayran kaldılar
Ünlü oyuncu Yosi Mirzahi ve Şebnem Özinal oyun öncesi yemek için Afyon Gastronomi Konağına gittiler. Ramazan Seyman ve Zakire Şahin tarafından karşılan ünlü oyunculara Afyon yöresel lezzetleri hem anlatıldı hem de tattırıldı. Yosi Mirzahi Ramazan Seyman’dan aldığı bilgileri kendi sosyal medyasında paylaştı. Aynı şekilde ünlü oyuncu Şebnem Özinal’da paylaşımda bulundu.

 

Basın Bülteni