Afyon’da çekilen bir aile komedisi filmi: Geçerken Uğradım

Ahmet Taşpınar’ın kaleme aldığı, Onur Bilgin’in yönetmenliğini yapacağı, sinema sanatçıları Selahattin Taşdöğen, Mihriban Er ve Ertunç Alıcı’nın başrollerini paylaştığı ‘Geçerken Uğradım’ filmi tamamlandı.

25 gün önce gala gecesiyle başlanana filmin tamamı Afyon’da çekildi. Gala gecesine Vali Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Vali Yardımcıları Erhan Günay ile Cafer Sarılı, İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve sinema sanatçıları Selahattin Taşdöğen, Mihriban Er ile diğer sanatçılar katıldı.

Selahattin Taşdöğen ve Mihriban Er, çok eğlenceli bir film olacağına inandıkları için projede yer aldıklarını söylediler. Gala gecesinden sonra başlanan çekimler Afyon’un tarihi ve turistik özelliklerini ön plana çıkartan mekanlarda çekildi. Ünlü oyuncuların yanı sıra Afyon’dan da birçok kişi filmde rol aldı.

Filmin senaryosunu yazan Ahmet Taşpınar, “Uzun zamandır hayalini kurduğum bir projeydi. Afyon dışından kime sorsan Afyon’a gittin mi? diye aldığımız cevap hep aynıydı, “Vallahi geçerken uğradım” cevabını alıyordum. Bende buradan yola çıkarken Afyon’dan geçerken uğrayan bir ailenin başından geçenlerin komik bir biçimde anlatmaya çalıştım. Ve sonunda o hikaye filme çekildi. Şimdi montaj ve vizyon tarihini bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Cafelife Dergisi / Ağustos 2018

Kaynak link: http://cafelife.com.tr/2018/08/11/gecerken-ugradim-filmi-tamamlandi/ (Erişim:01.03.2019)