Dr. Ülkü Küçükkurt’un “İzler” keçe sergisi Rıza Çerçel’de açıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ülkü Küçükkurt’un “İzler” isimli kişisel keçe sergisi, M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde açıldı.

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akçay, GSF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sena Coşkun ile birlikte öğretim elemanları ve Afyonkarahisarlı sanatseverler katılımıyla gerçekleşen sergide 14 adet keçe çalışma yer alıyor.

Sergi hakkında bilgiler veren Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ülkü Küçükkurt, “Pandemi şartlarında sevdiklerimizden uzun bir süre uzak kaldık. Bu sergimizi hazırlarken pandemi sürecinde daha çok fotoğraflara baktığımızdan bize anılarımızın yakınlaştığını yaşadım. Onun için aile albümümde yer alan bende iz bırakan fotoğraflardan yola çıkarak ailemin yaptığı el sanatlarını ortaya çıkartmak için bu çalışmaları tasarladım. Aile albümümden seçtiğim annem, anneannem, babaannemin yaptığı el sanatlarını çalışmalarımda değerlendirdim. İğne oyaları, danteller, ipekçilikle yapılan uğraşıları çalışmama yansıttım” diye konuştu. Sergi, 23 Ocak 2021 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.