2021 Frigya Takvimi hazırlandı

Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “2021 Frigya Takvimi” hazırlandı.

İl Müdürü Mehmet Tanır; “Anadolu’nun kadim medeniyetlerinden biri olan Friglerin yaşadığı Frigya  coğrafyasının büyük bölümü Afyonkarahisar sınırları içindedir. Son dönemde Valiliğimiz tarafından Frigya’nın kalbi olan Ayazini’nde, Emre Gölü’nde kısacası  Frigya’da pek çok alanda  turizm altyapısı, ulaşım, tarihi eserlerin restorasyonu, çevre düzenlemesi, tanıtım gibi turizme kazandırma çalışmaları hız kazanmıştır. 


Frigya’ya, Frigya’daki kayaları oyarak inşa edilen nitelikli eserlere ve doğal güzelliklerine dikkat çekmek ve tanıtmak amacıyla Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in önderliğinde Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından “2021 Frigya Takvimi”ni  hazırladık. Müdür Yardımcılarım Cemil Kaynak’ ile  Adalet Atacan’a, Şube Müdürlerim Ümran Cura ile Zehra Acar’a, sanat danışmanı Muharrem Feratan’a, fotoğraflayan Hakan Yılmaz’a, fotoğraflarıyla destek veren Gazi Aydın ile Murat Özçelik’e,  Müze Müdürümüz Mevlüt Üyümez,  Arkeolog Cemil Dumanlıoğlu ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. İlimize hayırlı olsun.”dedi.
Frigya takviminde Friglerin giyim kuşamlarına uygun elbiseler hazırlanarak modellerle çekim yapıldı.

Afyonkarahisar ili sınırları içindeki eserleri kapsayan Frigya takvimi dijital olarak “Karahisar-ı Sahib” dergisinde de yayınlanacak.