Mehmet Şef, Aşçı Bacaksız’daki kovulma olayı hakkında konuştu

TV8 kanalında yayınlanan MasterChef Türkiye programının ünlü şefi Mehmet Yalçınkaya, bir belgeselin çekimi için gittiği esnaf lokantasında dumura uğradı. Şef Yalçınkaya, olayın gerçek yanını ilk kez anlattı.

Ekranların sevilen programı MasterChef Türkiye’de 5 yıldır jüri üyeliği yapan Mehmet Yalçınkaya, EXXEN’de yayınlanacak bir belgeselin çekimleri için esnaf lokantasındaydı.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu internet platformundaki belgeselin hazırlıkları devam ederken, Mehmet Şef’in de projede yer aldığı biliniyordu.

Mehmet Yalçınkaya, ziyaret ettiği bir esnaf lokantasına gizli kamerayla birlikte gidip yemekleri kontrol etti. Daha sonra yemekleri yağlı bulduğunu mekanın ustasına iletti.

Devam eden dakikalarda da usta ile sözlü tartışmaya girişen Mehmet Şef, kendisini kapıda buldu.

Mekanın ustası Mehmet Şef’e hitaben: ‘Klasik, normal beklentiler olan bir yere geldiniz beyefendi. Öyle çok özel beklentilerin olduğu bir yer değil burası. Bura normal standartlarda çalışan bir mekan’ diye konuştu.

Mehmet Şef de ustaya karşılık vererek: ‘Tamam ama parayla değil mi ya burası?’ sözleriyle çıkışınca usta şu ifadeleri kullandı: ‘Parayla değil burası. Sizin parayla istediğiniz bir yer varsa aşağıda lüks lokantalar var. Size yardımcı olsunlar’ dedi.

Mehmet Şef de bu kez ‘Abi parayla yemek yiyemiyoruz’ diye isyan edince usta son olarak ‘Servisi kapattık. Kusura bakmayın. Yemek kalmadı’ cevabını verdi.

Sosyal medyada yüz binlerce takipçisi olan Mehmet Yalçınkaya, ustanın bu sözlerine binaen mekanı terk etti. Usta da bir kez daha başka yerlerdeki lüks lokantalara gitmesini istedi.

 

 

 

KURGU İDDİASI

Devam eden dakikalarda Mehmet Şef’in esnaf lokantasındaki içtenliği gösterebilmek için bu tarz bir girişimde bulunduğu ileri sürüldü. YouTube ve benzeri uygulamalardaki sosyal deneyin bir benzerini uygulamak isteyen Yalçınkaya, o anları yanındaki bir kişinin vasıtasıyla saniye saniye kayıt altına aldı.

MEHMET YALÇINKAYA İLK KEZ KONUŞTU!

Geçtiğimiz gün TRT 1 kanalında Pelin Çift’in canlı yayın konuğu olan Mehmet Şef, esnaf lokantasında başına gelen olayı ilk kez anlattı.

Gazetelerin olayı ‘sosyal deney’ tarafından gördüğünü belirten Yalçınkaya: ‘Hayır. Sosyal deney değildi. Biz bir esnaf lokantasında adap ve usulleri yansıtmaya çalıştık.

Bu gibi yerlerde kurallara uymadığın zaman ‘kovulursun’a inanmıyorlardı. Ben de inanmıyordum. Buradaki hikaye bambaşka.

Ben duygulandım mesela. Ustamız şu an izliyor olabilir. Kendisi öyle biri değil. Onu görecekler. ‘Benim kurallarım var’ diyor. Bu kurallara uymayan kişi burada yemek yiyemez.’