Cevdet Cantürk, bilinmeyenleri kaleme aldı!..

İstiklal Harbi araştırmacısı Cevdet Cantürk, zafere giden yolun gerçek hikâyesini kaleme aldı. Büyük Taarruza tanıklık etmek isteyen, zafere giden yolda şaşılacak mücadeleleri konu edinen kitap, okuyucularını bekliyor…

Kitabın içeriği askeri tarih belgeleri, gizli arşivlerin yıllar sonra gün ışığına çıkan raporları ve savaşçıların anlattıkları ışığında derlendi. Büyük bir titizlik ve önemli bir araştırma sonucunda ortaya çıkan kitap, okuyuculara bilinmeyenleri anlatması nedeniyle oldukça önemli bir yere sahip.

Zafere Dair Her Sorunun Cevabı Bu Kitapta!

176 sayfalık kitapta şu sorulara cevap aranıyor:

Yanmış, yıkılmış, bitip tükenmiş bir memleket nasıl oldu da bir mucize yarattı?

Zafere giden yolda neler yaşandı? Kağnıyla kamyonunun yarışında kuvvet veren ruh neydi?

“Parolası vatan, işareti namus” olan yüz binlerce yürek, bitti denen bir milleti nasıl zafere taşıdı?

Türk Mucizesi’ni yaratan Yıldırım Taarruzu’nun esasları nelerdir? Delice bir cesaret mi, en ince ayrıntısına kadar hesaplanıp, tatbik edilen bir plan mı?

Büyük Türk Zaferinin 100. Yılını Gururla Karşılıyoruz

İstiklal Harbi araştırmacısı Cevdet Cantürk tarihe ışık tutan kitabında;

“O gece Afyon semalarında, aydınlık bir hilal kollarını uzatmış, ışıldayan bir yıldızı kucaklar gibiydi. Zaferin şafağı Afyon’da, Kocatepe’de sökün etti. Büyük Türk Zaferi’nin 100. Yılını gururla karşılıyoruz. En büyük mirasımız olan Çılgın Türklerin Destanını minnet ve şükranla yâd ediyoruz” diyerek zaferin önemini ve unutulmazlığını her kelimesinde ifade ediyor.