AKÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyeleri TBMM Şeref Salonunda konser verdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyeleri TBMM Şeref Salonunda Konser Verdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Seyhan Canyakan ve Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Tutuş ile Öğr. Gör. Şükrü Suat Toydemir ve Öğr. Gör. Fatih Taş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Şeref Salonunda konser verdi.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar’ın davetlisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Şeref Salonunda, Meclis Özel Kütahya Sergisi kapsamında verilen konserde Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Newage Piyano eserlerinin yanında topluluk üyelerinin kendi bestelerinden oluşan bir repertuar davetlilere sunuldu.

Aynı gün ayrıca AKÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Seyhan Canyakan’ın Nida Olçar tanıtım filmi için bestelediği, Öğr. Gör. Veli Yöntem ve Öğr. Elemanı Salih Aydoğdu’nun ise enstrümanları ile eşlik ettiği “Frig Vadisi’nde Dans” adlı eser, TBMM logosuyla TBMM Şeref Salonunda TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve milletvekillerine takdim edildi.

Müziğini ve bestesini AKÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Seyhan Canyakan’ın bestelediği “Frig Vadisi’nde Dans” adlı esere buradan ulaşabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ