NG Afyon olarak, kentin marka şehir olması adına tanıtıma yönelik önemli etkinlikler düzenledik

NG Afyon Genel Müdürü Cenker Yılmaz, NG Afyon olarak kentin marka şehir olması adına tanıtıma yönelik önemli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına NG Afyon Genel Müdürü Cenker Yılmaz konuk olarak katıldı. Yılmaz programda yaptığı değerlendirmede otelin açıldığı 2012 yılından bu yana Afyonkarahisar’ın marka bir şehir olması adına önemli etkinlikler düzenlediklerini kaydetti.

“NG markası dünyada bilinen ve kuvvetli bir marka. Otelimiz açıldığı günden bu yana yoğun bir ilgi görüyor” diyen Yılmaz, “Afyonkarahisar’ın tanıtımı adına güzel işlere imza attık. Frig Vadisi’nde düzenlenen spor organizasyonlarının, Klasik ve Jazz Müzik Festivallerinin ana sponsoru olduk. Yine motor sporları etkinliğine katkılar sunduk. Şehrimizin son yıllarda turizm alanında yakaladığı başarılar bizleri mutlu ediyor. Sayın Valimizin öncülüğünde tüm yöneticilerimizle birlikte tanıtıma yönelik önemli çalışmalara imza atılıyor. Bizler de elimizden geldiğince bu çalışmalara katkı sunuyoruz.” diye konuştu.

Kütahya Porselen’in 2020 Gastronomi Günleri kapsamında 450 şefi otellerinde ağırladıklarını belirten Yılmaz, “Türkiye’nin en ünlü 450 şefi, ‘Visit Afyon’ ile Afyonkarahisar’ı keşfetti. Otelimizde ikram edilen Afyon lezzetleri şefler tarafından çok sevildi. Bu gibi etkinlikler çok önemli. Afyonkarahisar’ı tanıtmış oluyoruz. Önümüzdeki süreçte tanıtım çalışmaları yoğunlaştıkça ilimizin tanınırlığı daha da artacak.” dedi.

Otel etrafında ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını belirten Yılmaz, “Bahçemizde ciddi bir ağaçlandırma çalışması yaptık. Maçları izlemeye gelenler stadyumdan bunu daha iyi görebiliyorlar. Bizler misafirlerimizin rahat edebilmeleri için tüm ayrıntıları düşünüp, buna göre hizmet ediyoruz. Oteldeki tüm personelimizle büyük bir aileyiz. Daima bu bilinçle çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Turizm alanında eğitim almak isteyen gençlere de seslenen Yılmaz turizmde en alt kademeden başlayarak en üste çıkabilmenin mümkün olduğunu söyleyerek gençlere meslek olarak turizmi seçmeleri tavsiyesinde bulundu.