Belediye Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu’nun ilk konseri beğenildi

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu, Ram Salonu’nda gerçekleştirilen “Küçük Kalplerden Büyük Sesler” konseriyle sanatseverlerle buluştu. Miniklerin ilk konser programı ayakta alkışlandı.

 ‘Müziğin çocukların gelişimi üzerindeki olumlu etkileri’ ışığında, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in önderliğinde, AKÜ Devlet Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü’nün destekleriyle Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar tarafından oluşturulan TSM Çocuk Korosu’nun ilk konseri hafta sonu Ram Salonu’nda gerçekleştirildi.
 Şef/Eğitmen Kürşat Bertuğ Arıcan ve Sinem Gözcü’nün yönetiminde, yaklaşık iki ay süren hazırlıkların ardından sanatseverlerin karşısına çıkan 45 çocuk, “Küçük Kalplerden Büyük Sesler” konseriyle sanatseverlerin gönlünü fethetti. Rast, hicaz ve nihavend makamından 12 eser seslendiren miniklerin performansı ayakta alkışlandı.


Ram Salonu’nda adeta dolup taştığı konser sonunda, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş tarafından, Koro Şefleri Kürşat Bertuğ Arıcan ve Sinem Gözcü ile Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Yıldırım Aktaş’a ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’a teşekkür belgesi takdim edildi.


Konsere katılan tüm sanatseverlere teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, sosyal, kültür ve sanatsal etkinliklerle Afyonkarahisar halkının her gününü dolu dolu geçirmesi için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Karakuş, konsere gösterilen ilginin Ram Salonu’na sığmadığını ifade ederek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi’nde bir konser programı daha organize edeceklerini açıkladı.

05.01.2020