Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, tarihi konaklara hayran kaldı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan temaslarda bulunmak üzere geldiği şehrimizde Tarihi Afyon sokaklarında gezintiye çıktı.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tarafından restore edilen Afyon Konakları yenilen yüzü ile hem yurt içinden hem de yurt dışından misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Şehrimize gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibi ile birlikte restoresi tamamlanan konaklarda incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcımız Benol Kaplan’ın da eşlik ettiği inceleme gezisinde Bakan Yardımcımız Demircan tarih kokan sokaklara ve binlerce yıllık mirasımız Afyon evlerine hayran kaldı. Başkanımız Zeybek restoresi devam eden konakların durumu ile ilgili de Bakan Demircan’a bilgi verdi. Ayrıca Bakan Yardımcımız ve Zeybek Başkan bol bol hatıra fotoğrafı çekindi vatandaşlarla sohbet etti.

“BAŞKANIMIZI KUTLUYORUM”

Yapılan çalışmalar nedeni ile tebrikte bulunan Bakan Yardımcımız Demircan açıklamasında; “Buranın çok başka bir ruhu var. Restorasyon çalışmaları da çok yerinde ve doğru olmuş. Başkanımızı kutluyorum. Buranın tüm Türkiye’ye tanıtılması gerekiyor. Herkesin Afyon’u bilmesi lazım. Kültürel değerlerimize sahip çıkarak tarihi Afyon konaklarını yeniden turizme kazandırdığı için Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.