Borusan Quartet ekibi Afyonkarahisar’ı keşfetti

Büyük Taarruz’un 100. Yılı kapsamında Afyonkarahisar’a konser vermek için gelen Borusan Quartet ekibi Afyonkarahisar’ı keşfetti.

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği’nin (AFSAYAD) Büyük Taarruz’un 100. Yılı kapsamında düzenlediği Borusan Quartet konseri öncesinde ekip üyeleri olan Esen Kıvrak, Nilay Sancar, Efdal Altun ve Çağ Erçağ şehri keşfetti.

İLK DURAK TAZLAR KÖYÜ OLDU
AFSAYAD Başkanı Başak Nakilcioğlu ve dernek üyesi Esma Azbay’ın eşlik ettiği şehir gezisinde ilk durak, Borusan Holding’in kurucusu merhum Asım Kocabıyık’ın doğduğu köy olan Tazlar Köyü oldu. Burada muhtarlık ziyareti sonrasında Asım Kocabıyık’ın doğduğu ev ziyaret edildi. Ekip üyeleri doğal güzellikleri ile dikkat çeken Tazlar Köyü’nde haşhaş çiçekleri arasında da hatıra fotoğrafı çektirdi.

AYAZİNİ KÖYÜ’NE HAYRAN KALDILAR
Daha sonra ise İhsaniye’nin Ayazini Köyü’ne geçildi. Burada Ayazini Kilisesi, Avdalaz Kalesi ve vadideki tarihi yapılar ziyaret edildi.

ET VE ET ÜRÜNLERİ MÜZESİ ZİYARET EDİLDİ
Buradan Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Cumhuriyet Sucukları tarafından şehre kazandırılan Et ve Et Ürünleri Müzesi’ne geçildi. Müzede sucuk, pastırma gibi et ürünlerinin üretim sürecinin kronolojik süreci yerinde görüldü.
Ekip üyeleri Afyonkarahisar’a hayran kaldıklarını ifade etti.

BASIN BÜLTENİ