Afyonkarahisar, EMİTT Doğu Akdeniz Ülkeleri Turizm ve Seyahat Fuarı’nda

Afyonkarahisar Belediyesi, bu yıl 25’incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Ülkeleri Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) yerini aldı. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı (EMİTT) iki yıl aradan sonra bugün İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in önderliğinde tanıtım çalışmaları son sürat devam ederken Afyonkarahisar Belediyesi, EMITT 2022 turizm fuarına katıldı. Afyonkarahisar, EMİTT 2022 Fuarında Salon 2/A-271 numaralı stantta gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. İlk saatlerden itibaren birçok ismi ağırlayan Afyon standı, yoğun ilgi gördü.
AFYONKARAHİSAR DÜNYAYA TANITILIYOR

Kadim şehrimiz Afyonkarahisar, turizm potansiyelinin en iyi şekilde tanıtılması adına büyük önem taşıyan, ülkenin en büyük, dünyanın ise en büyük 5. turizm fuarı EMlTT fuarında tanıtılıyor. Fuarda kurulan stantta; Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal güzellikleri, gastronomisi, spor ve termal turizminin yanı sıra özellikle sağlık turizmi potansiyeli ön plana çıkarılıyor. Şehrimizin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin yanı sıra kente özgü coğrafi işaret tescil belgesi almış yöresel ürünlerin de sergileneceği fuarda ilimizdeki oteller, seyahat acenteleri, tur operatörleri ve turizm profesyonelleri kent turizmi hakkında fuar ziyaretçileri ve sektör temsilcilerine bilgi verdi, kentin turizm potansiyelinin arttırılması için görüşmeler yaptı.
SAKALA ÇARPAN ÇORBA VE GÖCE KÖFTESİ İKRAMI

Fuarın ilk gününde Afyonkarahisar standına ilgi oldukça yoğundu. Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın meşhur ve tescilli yemeklerinden Sakala Çarpan Çorba ve Göce Köftesi ziyaretçilere ikram edildi. Uzun kuyruklar oluşturan ziyaretçiler yöresel yemeklerimize hayran kaldı. Ayrıca coğrafi işaret almış lezzetlerimizden Afyon Kebabı, Ekmek Kadayıfı, Afyon Lokumu, kaymak, Çullama Köfte, Afyon Sucuğu, Şuhut Keşkeği ve Patlıcan Böreği, haşhaş gibi yöresel ürünlerimiz katılımcıların beğenisine sunuluyor.
‘GİZEMLİ ŞEHİR AFYONKARAHİSAR’ TEMASI

Fuar kapsamında sadece lezzetlerimiz ile değil turizm şehri ‘Gizemli Şehir Afyonkarahisar’ teması ile de ön plana çıkacağız. Şehrimizin yaz kış turizm yapma imkânı sunan destinasyonlara sahip olduğu anlatılacak. Afyonkarahisar Belediyesi standında şehrimizin tarihi, kültürü ve turizmi açısından öneminin anlatıldığı binlerce broşür ve dergi dağıtımı da yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TOBB tarafından da desteklenen EMİTT Fuarı’nı 103 ülkeden yerli ve yabancı 50 binden fazla turizm profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Bu yıl 25’İncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT ) yerini alan Afyonkarahisar standı, 9-12 Şubat 2022 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.
 HERKESİ AFYON STANDINA DAVET EDİYORUZ

Tanıtım çalışmaları kapsamında önemli fuarlarda şehrimizi temsil etmeye devam ettiklerini aktaran Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz İhsan Akar; Afyonkarahisar Belediyesi olarak şehrimizin gastronomisini, kültürünü, turizmini, tarihini tanıtmak için Emitt 2022 fuarında yerimizi aldık. Yaklaşık 1 milyon ziyaretçi beklediğimiz turizm festivaline tüm ekibimizle, otelcilerimizle, gastro uzmanlarımız ve aşçılarımızla katılım sağladık 4 gün boyunca hemşehrilerimizi, ülkemizin dört bir yanından misafirlerimizi İstanbul’da yapılan Emitt Fuarına bekliyoruz. Yapılan tanıtım çalışmaları ile birlikte daha çok misafir ağırlamayı, şehrimizi önemli turizm merkezlerinden biri hâline getirmeyi; böylece kent ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.