Ahmet Semih Tulay, Yusuf İlgar ve Nurhan Çınar’ın kitapları, Belediye tarafından yayınlandı

Afyonkarahisar Belediyesinin, Afyonkarahisar’ın sosyal ve kültürel yaşamına ışık tutacak eserlere olan desteği devam ediyor.

BELEDİYE’DEN İKİ DEĞERLİ ESER DAHA

           Afyonkarahisar Belediyesi, kentin kültürel hayatını aksettiren araştırmalara olan desteğini sürdürüyor. Belediyemizin katkılarıyla Arkeolog, Müzeci, Yazar Ahmet Semih Tulay tarafından kaleme alınan Afyonkarahisar Kültür Sözlüğü genişletilmiş 2. Baskısı ve Uzman Yusuf İlgar, Eğitimci Nurhan Çınar tarafından hazırlanan O Bir Mevlevi Şah İsmail Özalp’in hayatı, edebi şahsiyeti ve eserlerinin yer aldığı kitap, okuyucuların beğenisine sunuldu.

“Şehrimizin değerlerine değer katacak eserler”

Her iki değerli eserin tanıtımı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve yazarların katılımıyla gerçekleşti. Eserleri kitapseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Uzman Yusuf İlgar ve Eğitimci Nurhan Çınar hocamızla iş birliği halinde hazırladığı Afyonkarahisarlılar’ın yakından tanıdığı “O Bir Mevlevi Şah İsmail Özalp’in hayatı, edebi şahsiyeti ve eserlerinin yer aldığı eseri derleyerek Kültür Müdürlüğümüze teslim etti. Bir diğer eserimiz Yazar Ahmet Semih Tulay Hocamızın uzun uğraşlar neticesinde Afyonkarahisar Kültür Sözlüğü’nün genişletilmiş 2. Baskısını halkımızın beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu eserler Afyonumuzun değerlerine değer katacağına yürekten inanıyorum. Emeği geçen tüm yazarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Uzman Yusuf İlgar, Eğitimci Nurhan Çınar ve Arkeolog, Yazar Ahmet Semih Tulay ise desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz İhsan Akar ve emeği geçen herkese teşekkür etti.