Vali Tutulmaz, Eber Gölünde incelemelerde buulndu

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Sultandağı İlçesi programlarının ardından Eber Gölü Rekreasyon Alanlarında incelemelerde bulundu.

Eber Gölü Rekreasyon Alanlarını incelemelerinde Vali Mustafa Tutulmaz’a Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu ve diğer yetkililer eşlik etti.

Vali Mustafa Tutulmaz içerisinde kuş gözlem kulesi, restaurant ve bungalov evlerinin yer aldığı Eber Gölü Rekreasyon alanlarında incelemelerde bulunarak Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Eber Gölü Çevresi Yeni bir Görünüm Kazanacak
Yapılacak yeni rekreasyon çalışmaları kapsamında yaklaşık 350 metre boyunca oluşturulacak olan iskelede, göle gelen ziyaretçiler için hizmet edecek ahşap taşıyıcılardan oluşturulan restoran birimi ve bu birimin gölle olan ilişkisini artıracak açık, yarı açık, kapalı alan düzenlemeleri yer alacak. Eber Gölü’nü ziyarete gelen göçmen kuşlarını rahat gözlemleyebilmek için restoranın her iki tarafında ahşap seyir kuleleri bulunacak. Bu seyir kuleleri farklı bakış açılarında ve farklı seviyelerde kuşların gözlemlenmesine olanak sağlayacak. Seyir kulelerinin birinin altında ıslak hacim, diğerinin altında da Tanıtım Merkezi yer alacak. Göle gelen ziyaretçiler için buranın dokusuyla uyumlu olacak şekilde tasarlanmış konaklama birimlerinin yanında farklı bir konaklama tercih edecek ziyaretçiler için de yerden yükseltilmiş ahşap teraslar üzerinde kamp alanları oluşturulacaktır.

24.02.2019 Afyonkarahisar Valiliği haber bülteni.