Afyon Atatürk Anadolu Lisesi’nin “Yurda Sesleniş” programı izleyenleri duygulandırdı

Afyon Atatürk Anadolu Lisesi’nin “Yurda Sesleniş” programı izleyenleri duygulandırdı

* Kadın Kahramanlar anlatıldı
* Kadın Kahramanlar temalı “Şiir Dinletisi”

Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu öğrencileri Şehit Kerim Üye Konferans Salonunda cesaretleri ve fedakarlıklarıyla Kurtuluş Savaşında büyük rol oynayan Kadın Kahramanlar temalı “Şiir Dinletisi” etkinliği gerçekleştirdi.

Programa; Afyonkarahisar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, İl Mili Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilimizdeki okul müdürleri , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu öğrencileri şiirleri ile katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Dinletinin içeriğine uygun bir sahne ortamı hazırlayan öğrenciler, ışık, kostüm ve fonda yer alan video gösterileriyle katılımcıları daha ilk dakikalardan itibaren etkilemeyi başardı. Birbirinden anlamlı şiirler okuyan öğrenciler, teatral etkinliklerle beraber şiirlerini daha da anlamlı hale getirdiler. Manevi değerlerin ön planda olduğu bir şiir konseptinde devam eden etkinlik, dolu dolu geçti.

Gösterinin sonunda söz alan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp programda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gönülden kutladığını ifade etti.

Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Selami Saltık programın yapımında emeği geçen başta Edebiyat öğretmeni Rıza Güzelöz ve Müzik öğretmeni Murat Can Öztürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik etti.

BASIN BÜLTENİ